İLİŞKİ ODAKLI
VERİ ANALİZİ
Verilerinizdeki Kişiler ve Nesneler Arasındaki Gizli Bağlantıları Anında Ortaya Çıkaran İlişki Odaklı Veri Analiz Sistemleri
frame
Birçok farklı kaynaktan çok sayıda veri arasındaki bağlantıları ortaya çıkarmak insan gücü ile oldukça zor ve zaman alıcıdır. Büyük resmi görmeniz, kişiler ve nesneler arasındaki bağlantıları ortaya çıkarmanız için İlişki Odaklı Veri Analiz Sistemleri geliştiriyoruz. Bu sistemler sayesinde birçok farklı veri kaynağı üzerinden, verilerin arasındaki bağlantıları ortaya çıkarabilir ve sonuçları yorumlayabilirsiniz. Paylaşım yetenekleri ile ekip çalışmasına imkân veren sistemlerimizle çözüme ulaşmak için problemin kaynağına odaklanabilirsiniz. Sistemi hedefinize göre kurguluyor, kurguladığımız sistemle problemli noktayı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Böylece hızlıca sorunun çözümüne odaklanmanıza, para ve zaman kayıplarının önüne geçmenize destek oluyoruz.
Suç ve İstihbarat Analizi
Suçun tespitinde farklı kaynaklarda bulunan çok sayıda veri arasındaki bağlantının ortaya çıkarılması gerekir. Sistemli suçlarda ayrıntıları tespit etmek ve doğru veriye ulaşmak insan dikkatiyle oldukça zordur. Geliştirdiğimiz sistemler ile birçok farklı veri kaynağı üzerinden kişiler ve nesneler arasındaki bağlantıları ortaya çıkarmanıza ve sonuçları yorumlamanıza olanak sağlıyoruz. En güncel yazılımlarla oluşturduğumuz sistemlerimizle, tüm kamu güvenliği birimleri ve suç analistlerinin soruşturmalarında çözüm ortağı oluyoruz.
Bankacılık Suistimalleri ve Kara Para Aklama Tespiti
Gelişen ve genişleyen finans piyasalarında veri hacminin de artmasıyla hileli davranışlar için farklı ortam ve teknikler doğdu. Ancak doğru kurgulanmış ilişki odaklı analiz sistemi ile birçok farklı veri kaynağı üzerinden tespitinin zor olduğu ödeme sahtekârlığı yöntemlerini, ileri veri görselleştirme, gelişmiş yol bulma ve veri kümeleme yeteneklerini kullanarak ortaya çıkarmak mümkün. Bu sistemlerle müşteri işlemlerindeki olağan dışı davranışları ve şüpheli işlemleri tespit edilebilir, benzer durumlar için senaryolar üretebilirsiniz. Böylece hızlı önlem alınabilir, para kaybının önüne geçebilirsiniz.
Sigorta Dolandırıcılık Tespiti
Sigortacılık sektöründe dolandırıcılar legal iddialar ile dolaylı yöntemleri kullanarak kolay yoldan para kazanma yöntemine gidebilir. Oldukça geniş veri dünyasında meşru senaryolar üzerinden hileli davranış gerçekleştirenlerin tespiti oldukça zordur. İlişki odaklı veri analiz sistemleri sayesinde, kişiler arasındaki ilişkileri ortaya çıkarabilir ve veriler arasında gizlenen bağlantıları tespit edebilirsiniz. Böylece kasıtlı olarak mala zarar veren, sigortadan para alabilmek için kaza anlaşmaları yapan veya onarımlar için fazla ücret alan oto tamircileri gibi organize dolandırıcılık yöntemlerini anında tespit edebilirsiniz.
Sözleşme ve Tedarik Sahteciliği
Tüm bayi ve mağaza ağınızdaki işlemleri detaylı olarak inceleyebilmek oldukça zordur. Bu durum suistimal nedenli kayıplara yol açabilir ve kârlılığınızı olumsuz etkileyebilir. İşletmenizdeki bu tip olumsuz senaryoların önüne geçmek için ilişki odaklı veri analiz sistemleri ile tedarikçi ve çözüm ortaklarınızın işlemlerini analiz edebilir ve suistimallerin önüne geçebilirsiniz. Bu sistemler ile firmanızın ve dağıtım kanallarınızın verileri üzerinden, bağlantı ve görsel veri analizi yöntemi ile hareketleri anlık olarak gözlemleyebilirsiniz. Böylece riskli hareketleri anında tespit edebilir ve senaryoları ortaya çıkararak benzer durumlarda anında önlem alabilirsiniz.

İlgili Yazılar