Graph Veri Tabanı Sistemi
“The greatest value of a picture is when it forces us to notice what we never expected to see.”
John W. Tukey
Veri modelinin karmaşık olduğu ve bağlantılı yapıda veriler içeren sistemler için çok hızlı bilgi çıkarımı sunan Datagraph – Graph Veri Tabanı Sistemi ile hangi sektörde olursanız olun, verilerinizi en hızlı şekilde çözümleyin. Büyük Veri NoSQL sistemleri ile birlikte geliştirilerek özellikle veriyi saklama yöntemlerinin avantajından dolayı analitik işlemler için çok önemli bir sistem haline gelen graph veri tabanlarının avantajlarını keşfedin.
Gelişmiş veri analiz teknolojisine terfi edin.
Veriyi yığınlar (tablo) halinde tutan ve birleştirme (Join) ihtiyacı artıkça karmaşıklaşan sorgular, düşük performans ve kullanıcı hatasına sebep olabilir. Bağlantılı veri modelleri için optimizasyon, kolay anlaşılır veri modeli ve hızlı gezinme yeteneklerine sahip, aynı zamanda graph algoritmalarını çalıştırarak yeni bilgiler sunabilen Datagraph ile bir üst analiz seviyesine geçin.
Ayrıntılarda kaybolmayın.
Paralelizm desteği ile uzun sürebilecek kapsamlı analizlerinizi kısa sürede tamamlayın. Tamamen ilişkisel veri tabanı sistemi içerisinde kalın. Graph davranış ve fonksiyonlarını gerçekleştiren temel bileşen Graph Database ile çok hızlı graph gezinme (Traverse) ve en kısa yol (Shortest Path) fonksiyonlarından faydalanın. Zamanı en etkili şekilde kullanın.
Görselleştirme gücü ile veriyi keşfedin.
Smart Data Drawing (SDD) özelliği ile görsel veri analizi imkânı sunan Datagraph ile verilerinizi keşfe çıkın. Web tabanlı Görselleştirme ve veri keşif uygulaması ile graph arama sonuçlarını görselleştirin, analiz edin ve etkileşimli olarak gezinin.
En güncel teknolojilerin kolaylığından faydalanın.
Bir ağ içerisindeki kilit düğümlerin (Node), centrality algoritmaları ile kolayca tespitini yapın. Alt çizge (Subgraph) arama, en kısa yol bulma ve kilit düğüm (Node) bulma işlerini çalıştıran ve gösterimini yapan Datagraph Sorgu Dili (DQL) ile bir milyon düğüm ve ilişkiye kadar yüksek performanslı web tabanlı gösterim ve veri keşif desteğinden faydalanın.
Kullanım Alanları:
• İlişki Analizi (Relation Analysis)
• Soy Ağacı Analizleri (Genealogy Analysis)

İlgili Yazılar