Dağıtık sistemlerdeki verilerinizi tek bir platformda analiz edin.
“It is a capital mistake to theorize before one has data.” Sherlock Holmes
“A Study in Scarlett” (Arthur Conan Doyle).
Etkin istihbarat analizi için ileri analitik yöntemler ve görselleştirme ekranlarından faydalanın.
Datactive, kamu ve özel kuruluşların sahip olduğu çok çeşitli ve yüksek hacimli verilerin ilişkilendirilerek görsel ortamda analiz edilmesini sağlar. Böylece istihbarat oluşturulmasına olanak tanır. Yasa dışı faaliyetlerin ortaya çıkarılması için farklı platformlardaki verileri tek bir platformda analiz eder, anlık istihbarat sağlar. Datactive ile farklı veri kaynaklarında saklanan yapısal ve yapısal olmayan verilerinizi ortak bir ara yüz üzerinden sorgulayın ve tekilleştirin. Tüm ilişkisel veri tabanlarını, web servislerini, excel dosyalarını ve büyük veri sistemlerini (hadoop) veri kaynağı olarak kullanın. Verilerinizin arasındaki mantıksal bağlantıları kullanıcı ara yüzünde yapılandırarak geliştirme maliyeti olmaksızın yönetin.
Datactive Query Language (DQL) sayesinde kod yazmadan yetenek ekleyin.
Kendi geliştirdiğimiz sorgu dili olan DQL ile kolay fonksiyon ekleyin. Zaman alan karmaşık analizleri sıfır kod ile tek bir fonksiyon altında toplayın. Esnek ve kolay kullanımı ile teknik destek olmaksızın sisteminizi ihtiyacınıza göre genişletin.
Bilinmeyeni keşfedin.
Veri keşfetme özelliği sayesinde sorgu sonuçlarınızı kenar-düğüm (node-edge) link analizi görünümüne aktarın. Çizge (Graph) tabanlı analiz kabiliyeti ile verinin bağlantılarına dair kritik bulguları, görsel veri madenciliği teknikleri ile tespit edin. Tek seferde görün, tüm izleri kolayca bulun. Analizlerinizi kaydedin ve diğer platform kullanıcıları ile paylaşın. Kullandığı akıllı öğrenme teknolojileri ile sorgu performanslarını otonom olarak tespit eden Datactive veriye akıllı erişim sağlasın.
Görsel sorgulama gücüyle senaryonuzu oluşturun, büyük resmi görün.
Sizin için önemli olan analizleri senaryo olarak kaydedin. Bu analizleri zamanlayın, alarmlar üretin, SMS ve e-posta yoluyla ekibinizle paylaşın. Her zaman takipte kalın.
Mekânsal verilerinizle coğrafi analizler yapın, doğrudan hedefinize odaklanın.
Coğrafi analiz yeteneği sayesinde sorgularınızı harita üzerinden oluşturun. Odağınızı kaybetmeden en detaya inin. Analiziniz sırasında dilediğiniz zaman harita görünümüne geçin. Böylece verinizi mekânsal boyutta inceleyin.
Kullanıcı dostu, özelleştirilebilen ara yüz tasarımı ve ölçeklendirilebilen yapısı ile en güçlü çözüm ortağınız.
Datactive en modern web teknolojileriyle geliştirilmiştir. Bu sayede kolay kullanım sunan ara yüz tasarımını kurumunuza uygun olarak özelleştirin. Yatay Ölçeklendirme (dockerize) özelliği ile kurumunuzun ihtiyacına göre dilediğiniz gibi genişletin. Analizlerinizi her zaman yüksek performansla yürütün.

Çözümler

Suç ve İstihbarat Analizi
Suçun tespitinde birçok farklı kaynaktan çok sayıda veri arasındaki bağlantıyı ortaya çıkarmanız insan gücü ile oldukça zor ve zaman alıcıdır…
Bankacılık Suistimalleri ve Kara Para Aklama Tespiti
Gelişen ve genişleyen finans piyasalarında veri hacminin de artmasıyla hileli davranışlar için farklı ortam ve teknikler doğuyor…
Sigorta Dolandırıcılık Tespiti
Sigortacılık sektöründe dolandırıcılar legal iddialar ile dolaylı yöntemleri kullanarak kolay yoldan para kazanma yöntemine gidebilirler…
Sözleşme ve Tedarik Sahteciliği
Tüm bayi ve mağaza ağınızdaki işlemleri detaylı olarak incelemek oldukça zordur. Bu durum suistimal nedenli kayıplara yol açabilir…