Dağıtık sistemlerdeki verilerinizi tek bir platformda analiz edin.
“It is a capital mistake to theorize before one has data.” Sherlock Holmes
“A Study in Scarlett” (Arthur Conan Doyle).
Suç ve dolandırıcılık tespiti için ileri analitik yöntemler ve görselleştirme ekranlarından faydalanın.
Datactive, kamu ve özel kuruluşların sahip olduğu çok çeşitli ve yüksek hacimli verilerin ilişkilendirilerek görsel ortamda analiz edilmesini sağlar. Böylece istihbarat oluşturulmasına olanak tanır. Yasa dışı faaliyetlerin ortaya çıkarılması için farklı platformlardaki verileri tek bir platformda analiz eder, anlık istihbarat sağlar. Datactive ile farklı veri kaynaklarında saklanan yapısal ve yapısal olmayan verilerinizi ortak bir arayüz üzerinden sorgulayın ve tekilleştirin. Tüm ilişkisel veri tabanlarını, web servislerini, excel dosyalarını ve büyük veri sistemlerini veri kaynağı olarak kullanın, donanım maliyetinizi minimuma indirin. Verilerinizin arasındaki mantıksal bağlantıları kullanıcı arayüzünde yapılandırarak geliştirme maliyeti olmaksızın yönetin.
Datactive Query Language (DQL) sayesinde kod yazmadan yetenek ekleyin.
Kendi geliştirdiğimiz sorgu dili DQL ile kolay fonksiyon ekleyin. Zaman alan karmaşık analizleri sıfır kod ile tek bir fonksiyon altında toplayın. Sisteme dinamik olarak yeni sorgular ekleyin, böylece teknik destek olmaksızın sistemi ihtiyacınıza göre konfigüre edin.
 
Bilinmeyeni keşfedin.
Veri keşfetme özelliği ile sorgu sonuçlarınızı entity link analizi görünümüne aktarın. Kapsamlı ilişki ve ağ analizi kabiliyeti ile verinin bağlantılarına dair kritik bulguları görsel veri madenciliği teknikleri ile tespit edin. Tek seferde görün, tüm izleri kolayca bulun. Analizlerinizi kaydedin ve diğer platform kullanıcıları ile paylaşın. Kullandığı akıllı öğrenme teknolojileri ile sorgu performanslarını otonom olarak tespit eden Datactive veriye akıllı erişim sağlasın.
 
Görsel sorgulama gücüyle senaryonuzu oluşturun, büyük resmi görün.
Kritik analizlerinizi senaryo olarak kaydedin, zamanlayın, alarmlar üretin. SMS ve e-posta yoluyla tüm ekiple paylaşın. Her zaman takipte kalın. Çevrim dışı kaynaklardan gelen verilerinizi de doğrudan mevcut çevrim içi analize ekleyerek hiçbir detayı kaçırmayın.
Mekânsal verilerinizle coğrafi analizler yapın, doğrudan hedefinize odaklanın.
Coğrafi analiz yeteneği sayesinde sorgularınızı harita üzerinden oluşturun. Odağınızı kaybetmeden en detaya inin. Analiziniz sırasında dilediğiniz zaman harita görünümüne geçin. Gömülü çoğrafi analiz desteğiyle analizinizi harita üzerinden zengin alan belirleme araçlarıyla gerçekleştirin. Verilerinizi mekânsal boyutta da inceleyin.
Akıllı ögrenme teknikleri ile yüksek performans sağlayan Datactive, araştırmalarınızda en güçlü çözüm ortağınız.
Akıllı öğrenme özelliği ile sorgu performanslarınızı sürekli izleyin, her sorgu için optimum çalışma planını otomatik oluşturun. En karmaşık analizleri bile en ideal sürede gerçekleştirin. Modern web teknolojileriyle geliştirilen Datactive‘in kolay kullanım sunan arayüz tasarımını kurumunuza uygun olarak özelleştirin. Datactive’i yatay ölçeklendirme özelliği ile ihtiyacınıza göre ölçeklendirin.
Screen Shot 2021-01-11 at 15.22.21

Çözümler

Suç ve İstihbarat Analizi
Suçun tespitinde birçok farklı kaynaktan çok sayıda veri arasındaki bağlantıyı ortaya çıkarmanız insan gücü ile oldukça zor ve zaman alıcıdır…
Bankacılık Suistimalleri ve Kara Para Aklama Tespiti
Gelişen ve genişleyen finans piyasalarında veri hacminin de artmasıyla hileli davranışlar için farklı ortam ve teknikler doğuyor…
Sigorta Dolandırıcılık Tespiti
Sigortacılık sektöründe dolandırıcılar legal iddialar ile dolaylı yöntemleri kullanarak kolay yoldan para kazanma yöntemine gidebilirler…
Sözleşme ve Tedarik Sahteciliği
Tüm bayi ve mağaza ağınızdaki işlemleri detaylı olarak incelemek oldukça zordur. Bu durum suistimal nedenli kayıplara yol açabilir…