fbpx

VISION

Yeni Nesil İş Zekası Çözümü

 

Vision İş Zekası Sistemi, tüm kurumsal raporlama ve analiz ihtiyaçlarınızı karşılamak için, güncel teknolojiler kullanılarak, birbirleri ile etkileşimli, gelişmiş zengin arayüzler, esnek ve ölçeklenebilir mimari alt yapısı ile % 100 yerli kaynaklarla, Türkiye’de Türk mühendislerce geliştirildi.

VISION – Öne Çıkanlar

 • Tüm veri tabanlarına, doğrudan bağlanır.
 • Vision Yetki altyapısı ile, tüm güvenlik ve yetkilendirme ihtiyaçlarını karşılar.
 • Yatay ölçeklenme (Dockerize) özelliği ile ihtiyaca göre kolayca genişletilebilir.
 • Operasyonel ve Yönetimsel Raporlama ihtiyaçlarının tamamını karşılar.
 • Çevrimdışı veriler (Excel, Metin, XML) ile rapor ve analiz üretimini destekler.
 • Canlı Dashboard desteği ile akan veri desteği sunar.
 • Bilgi Notu, Basın Bülteni gibi amaçlarla kullanılabilecek, etkileşimli Infografik oluşturma desteği sunar.
 • Harita tabanlı etkileşimli analizler oluşturur, tüm harita servislerini destekler. (WMS,WFS)
 • Akıllı Önbellek (Smart Cache) özelliği ile verileriniz güncellendikçe önbellek verileri de güncellenir.
 • Akıllı Arama (Smart Search) ile hızlı filtreme özelliği sunar.

Sistem Mimarisi

Sistem Mimarisi

Tüm Veri Tabanlarına Doğrudan Bağlanır.

 

Vision İş Zekası Sistemi, yaygın olarak kullanılan tüm veri tabanlarına, doğrudan bağlanır.

 • Oracle
 • Microsoft SQL Server
 • PostgreSQL
 • IBM DB2
 • Big Data (HIVE, Impala)
 • Web Servisleri
 • Excel ve Metin Dosyaları

Optimize edilmiş sorgular oluşturan, Vision DataEngine veri katmanı, tüm veri tabanlarında en hızlı sonuçları alabilmeniz için tasarlandı. Veri Modelleme araçları ile, ihtiyaçlarınıza uygun raporlar için ger- ekli model tasarım işlerinizi hızlı ve etkin bir biçimde gerçekleştirmenizi sağlar.

DataEngine

Yetki Altyapısı ile Tüm Güvenlik ve Yetkilendirme İhtiyaçlarını Karşılar.

Rol tabanlı yetkilendirme mekanizması ile, Vision, kurumsal ölçekte ki, tüm yetkilendirme ihtiyaçlarınızı karşılar. Active Directory ve LDAP sistemlerinizle entegre olur, kullanıcı yönetimini ve yetkilendirmesini merkezi olarak yapmanızı destekler. Satır bazlı yetkilendirme desteği ile, kullanıcıların sadece yetkili olduğu verileri görebilmesini sağlar.

heatmapEtkileşimli, Zengin İçerikli Veri Analiz Araçları Sunar.

 

Vision, verinin türüne, çeşitliliğine ve detayına göre, Tablo, Pivot, Poligon ve Sıcaklık Haritası, Çubuk, Çizgi, Pasta, Kelime Bulutu, Zengin Metin, Gösterge Paneli, Trafik Lambaları ve verinize uygun daha bir çok gösterim seçeneğini etkileşim desteği ile sunar. Sayfa üzerinde ki her hangi bir nesne ile yapacağınız etkileşim, filtre olarak tüm diğer raporlara da otomatik olarak yansıtılır ve tüm kumanda panelinin aynı filtreye göre güncellenmesini sağlar.

graphics

Akıllı Arama (Smart Search) İle Hızlı Filtreleme Özelliği Sunar.

Vision, özgün Akıllı Arama özelliği ile, aradığınız bilgiye çok hızlı erişmenizi sağlar. Her sayfada yer alan arama kutucuğuna yazdığınız kriteri, onlarca seçenek içerisinde arayarak, sizin için listeler ve tek dokunuşla bütün kumanda panelinin, girdiğiniz bilgiye göre filtrelenerek güncellenmesini sağlar, bilgiye ulaşımı çok kolaylaştırır ve hızlandırır.

Etkileşimli Infografikler Oluşturmanızı Sağlar.

 

Vision, düzenli olarak, üst yönetime, basına veya halka sunduğunuz raporlar, bilgi notu, basın bülteni gibi içerikleri, zenginleştirilmiş görselleştirme seçenekleri sunan Infografikler ile oluşturmanızı sağlar. Bu sayede, sürekli güncel verileri sunan şablonlu analizler oluşturur, zamanlanmış görevler yardımı ile bu raporların, otomatik epostalar olarak gönderilmesini sağlar.

infografik

Yatay Ölçeklenme (Dockerize) Desteği Sunar.

Vision, Dockerize olma özelliği ile, Containter yapılarının içerisinde çalışabilir, böylece, ihtiyaca göre çok hızlı ve kesinti olmaksızın genişlemeye olanak sağlar. Vision, bu fonksiyona sahip, pazarda ki tek ürün olma özelliğine sahiptir. Çok büyük kullanıcı sayılarına sahip kurumlarda da etkin olarak hizmet verebilmek için geliştirilmiş bu özelliği sayesinde, tüm sektörlerde, tüm ölçeklerde, yüksek performansla çalışır.

Akılllı Önbellek (Smart Cache) Özelliği İle Yüksek Hız ve Verimlilik Sunar.

Vision, özgün ve yenilikçi Önbellek mekanizmasıyla, veritabanı yükünü minimuma indirir verimi ise maksimize eder.

 • Kullanıcı bazlı önbellek desteği sunar, böylece aynı raporun farklı kullanıcı gruplarına, farklı sonuçlar döndürdüğü durumlarda da rahatlıkla kullanılabilir
 • Önbellek birleştirme özelliği ile, farklı önbellek kayıtlarını birleştirerek, istenen bilginin, bir ve daha fazla önbellek kaydından toplanarak oluşturulmasını sağlar. Örneğin, Satış Raporu için Ankara ve İzmir filtresi gönderen A kullanıcısı, aynı Satış Raporu için, B kullanıcısının yaptığı Ankara filtresi ile, C kullanıcısının yaptığı İzmir filtresinden dönen sorgu sonuçlarını sunucu üzerinde birleştirerek, veri tabanına gitmeden rapor üretimi sağlanır
 • Önbellek Süperset kullanma özelliği ile, talep edilen sorgu kriterini içeren bir önbellek kaydı olması durumunda, bu önbellek kaydından sunucu üzerinden filtreleme otomatik yapılır, böylelikle veri tabanında sorgu çalıştırma ihtiyacı minimuma indirilir.
 • Önbellek Veri Tazeleme özelliği ile, belirlenen zaman aralıklarında yada belirlenen bir anda, önbellekte yer alan tüm kayıtlara ait fiziksel sorgular, veri tabanına tekrar gönderilerek, gelen sonuçlar ile önbellekte yer alan veri bilgileri güncellenir. Bu sayede, örneğin gece yapılan veri yükleme işlemlerinin ardından, önbellekte yer alan kayıtlara ait verilerin, güncel halleriyle yenilenmesi sağlanarak, veri tabanına giden sorgu sayısı en aza indirilmiş olur.

onbellek

Ayrıntılı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen ekibimize ulaşın; en kısa sürede size geri döneceğiz.

Detaylı Bilgi Formu

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?