fbpx

Büyük Veri (Big Data) Çözümleri & Makine Öğrenmesi

Günümüz dünyasının en popüler teknolojik terimleri olan bu kavramlar, esasında çok hızlı büyüyen ve çeşitlenen veri profilinin saklanması, sorgulanması ve analizi için geliştirilmiş, çoğu açık kaynaklı inisiyatifler olarak başlamış projelerdir. Kavramlar zamanla bu projelerin olgunlaşarak kurumsal çözüm olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte, büyük bir ivme yakalayarak günümüzdeki çeşitlilik ve popülariteye ulaşmıştır.

Gerek düşük maliyetli veri saklama ihtiyacı, gerekse çok çeşitli veri tipolojisinin analitik işlemlere tabi tutulması ihtiyaçları için kullanılabilen Büyük Veri çözümleri projelerinde karşılaşılan en temel sorunu, içinde çok fazla çözüm barındırıyor olması olarak niteleyebiliriz. Birçok alt bileşeninin tümleşik olarak senkron biçimde çalışması, bu sistemlerin en temel gereksinimdir.

Akıl ile Birleştirilen Büyük Veri Sistemleri

Bu sağlandıktan sonra ise amaca göre optimize edilmiş çok farklı tipteki verileri, yüksek performanslı ve güvenlik gereksinimleri de karşılanmış olarak saklayabilen ve okuyabilen bir Büyük Veri sistemi ortaya çıkarılmalıdır. Ancak bu da artık yeterli gelmemektedir. Çünkü analitik boyutu olmayan Büyük Veri sistemleri sadece düşük maliyetli veri saklama üniteleri olarak tanımlanacağından, Makine Öğrenmesini bütünleştirilmiş “akıl” ile birleştirilen sistemler, güncel analitik ihtiyaçların hızlı ve etkin biçimde karşılanabilmesinin tek yoludur. Biz Datateam olarak tüm bu zor, karmaşık ve farklı disiplinlere ait uzmanlıkların kullanılması gereken bu süreçleri gerek sizin adınıza, gerekse sizlerle birlikte titizlikle yürütüyoruz.

Ayrıntılı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen ekibimize ulaşın; en kısa sürede size geri döneceğiz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?