Datateam Bilgi Teknolojileri Ltd.

Datateam Bilgi Teknolojileri olarak 2015 yılında, “Kurumsal Veri Analitiği ve Yazılım Çözümleri” alanlarında hizmet vermek amacıyla Ankara’da temellerimizi attık.

Kurulduğumuz günden bu güne, sektördeki konumumuzu sürekli büyütme motivasyonu ile faaliyetlerimize ilk günkü heyecanla devam ediyoruz.  Dinamik ve genç kadromuzla, geliştirdiğimiz ürün ve hizmetler ile bu sektörde kalıcı olmayı ve önemli başarılar elde etmeyi hedefliyoruz.

Çok hızlı büyüyen ve çeşitlenen veritabanlarının günümüzde hemen her kurumda oluşması ile birlikte Büyük Veri ve Veri Analitiği Çözümleri, global ölçekte en hızlı büyüyen ve ihtiyaç duyulan bilişim alanı olarak öne çıkmaktadır. Temel misyonumuz ve vizyonumuz “Veriye Anlam Katmak” olan bizler, Büyük Veri ve Veri Analitiği alanlarındaki uzmanlığımız ile fark yaratacak çözümler sunmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz.

DataGraph Hakkında

DataGraph, Büyük Veri (Big Data) sistemleri ailesini oluşturan dört temel NoSQL veritabanı sisteminden biridir. Veriyi saklama ve sorgulama yönteminin Graph teorisine uygun mimaride olmasından dolayı, bağlantılı tipteki veri modellerinin analizi için ideal bir sistemdir. Graph Engine, İlişkisel Veritabanı Sistemi içerisinde kalarak, bütün Graph davranış ve fonksiyonlarını hayata geçirebilir. İlişkiler arasında çok hızlı gezinme (traverse) gücü sayesinde görüntü (pattern) bulma ve çıkarma işlemlerini hızlı olarak yapar, ilişkisel veritabanlarının desteklemediği Graph algoritmalarını destekleyerek gizli/saklı ilişki ve ağların tespitini mümkün kılar.

Graph; veri modelinin insan beynine ve algısına en yakın model olmasını, modelin kurgulanmasını ve devreye alınmasını diğer sistemlere göre çok daha kolay ve hızlı olmasını sağlamaktadır. Bu avantajları ile veri analizi ve veri analitiği çalışmaları için en çok tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır.

DataGraph, bütün Graph fonksiyonlarını ilişkisel veritabanı içeresinde gerçekleştirebilen, yani bir diğer deyişle veriyi kaynağının dışarısına çıkarmadan Graph analiz ve algoritmalarına tabi tutabilen altyapı sunan bir çözümdür. DataGraph bu yönüyle dünyada da benzersiz olma özelliğine sahiptir.

DataGraph kendi içerisinde parçalanıp modüler olarak kullanılabilecek bir yapıya sahiptir.